Hakkımızda

İnşaat Mühendisliğinin internetteki doğru ve güvenilir bilgi kaynağı olma hedefi ile yola çıkan Şantiye günlüğü 2021 yılında kurulmuştur. Şantiye günlüğünde inşaat mühendisliğinin yanı sıra; mimarlık, iş güvenliği, kişisel gelişim gibi alanlarda da yazılar yayınlanmaktadır. Yazılarımız alanında uzman mühendis ve mimarlar tarafından yazılmakta veya denetlenmektedir. Yayınlanan konuların doğruluğu belli bir araştırma sürecinden ve tecrübelerimizden geçerek yayınlanmaktadır. Yapı sektöründeki malzemeleri, yapım aşamalarını sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Sitemizdeki yazıları; malzeme, yapı elemanları, yalıtım, beton, çelik, sıva, boya, kazı, asma tavan, peyzaj, deprem, karayolu, demiryolu, su yapıları, iş güvenlik, birim fiyat, metraj gibi pek çok konu başlığı altında yayınlamayı planlıyoruz.

Sitemiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi iletişim sayfamızdan bize ulaşarak bildirebilirsiniz.

Sitemizde makale yazarı olmak isterseniz makale yazarlığı ile ilgili şartlarımız hakkında da bize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak İnşaat Mühendisliği alanı ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber, fotoğraf ve paylaşımlar, ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir.